“John McEnroe denerwuje fanów tenisa swoimi nienawistnymi komentarzami na temat zwycięstwa Igi Świątek w Roland Garros 24’… “Koza”

By | June 11, 2024

W zeszły weekend Iga Świątek zdobyła trofeum w turnieju na kortach tenisowych po raz czwarty w swojej karierze. Roland Garros. Mecz pomiędzy polską reprezentantką a włoską Jasmine Paolini miał okazję skomentować legendarny amerykański tenisista – John McEnroe. 65-latek skupił się nie tylko na grze liderki rankingu WTA, ale również zwrócił uwagę na jej wygląd. Jego komentarz zyskał dużo uwagi w mediach społecznościowych. Fani nie pozostali obojętni na jego słowa.

Iga Świątek od kilku tygodni pokazuje, że nie bez powodu jest liderką rankingu WTA. Nasza najlepsza tenisistka wygrała turnieje w Madrycie i Rzymie w maju, a teraz triumfowała na wielkoszlemowym Roland Garros. W finale zawodów w Paryżu zawodniczka Tomasza Wiktorowskiego pokonała Włoszkę o polskich korzeniach – Jasmine Paolini – 6:2, 6:1 i została trzecią zawodniczką, która wygrała ten turniej trzy razy z rzędu.

Po wygranej w Paryżu 23-letnia z Raszyń otrzymała komplementy od rywalek na korcie i gwiazd tej dyscypliny. Jednak to, o czym najwięcej mówi się w mediach społecznościowych, to słowa legendarnego Amerykanina.

John McEnroe, który jest zdobywcą siedmiu singlowych turniejów wielkoszlemowych, miał okazję skomentować finałowy mecz kobiet na Roland Garros w stacji NBC. W pewnym momencie tytułowy zawodnik pozwolił sobie na dość osobiste wyznanie na antenie dotyczące kobiety z Raszyna. I nie chodziło o grę, ponieważ 65-latek skrytykował wygląd światowej liderki w rankingu.

Słowa Amerykanina nie przeszły niezauważone. Fani byli wściekli. “To niewiarygodne!”, “To po prostu katastrofa”, “To, że nadal jest komentatorem, to hańba”, “Boli mnie brzuch, kiedy słyszę, jak McEnroe krytykuje Igę za brak makijażu w finale”, “Niektórzy uważają go za zabawnego. I to jest problem”, “O mój Boże, to absolutnie straszne”, skomentowali internauci na stronie X.

Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy znany tenisista skrytykował wygląd zawodniczki z Raszyna. Francuski tenisista Fabrice Santoro, przed starciem 23-latki z Paolini, powiedział, że nasza rodaczka czasami mogłaby zrezygnować z nakrycia głowy po meczach. “Jesteśmy zachwyceni Igą Świątek. Jest 23-letnią uroczą dziewczyną, ale wciąż chcielibyśmy, żeby czasami zdjąć kapelusz. Takie jest moje odczucie. Nie na korcie, ale podczas wywiadów”, powiedział zawodnik, cytowany przez stronę “welovetennis.fr”.

Krytyka wyglądu sportowców w mediach budzi zawsze wiele emocji i dyskusji. W przypadku Igły Świątek, wiele osób zgadza się, że komentarze dotyczące jej wyglądu nie powinny mieć miejsca w komentarzach sportowych, szczególnie podczas transmisji telewizyjnych.

Ważne jest, aby doceniać osiągnięcia sportowców za ich umiejętności i sukcesy na korcie, a nie oceniać ich wygląd czy ubiór. To, co naprawdę powinno się liczyć, to wysiłek, poświęcenie i talent, które sportowcy wkładają w swoją grę. Mam nadzieję, że w przyszłości komentatorzy będą bardziej skupieni na aspektach sportowych i szanowaniu zawodników, niezależnie od ich wyglądu czy stroju.

Wspieranie sportowców nie tylko podczas ich sukcesów, ale także w trudniejszych momentach, jest kluczowe dla budowania pozytywnej atmosfery w sporcie. Komentarze i opinie, które skupiają się na wyglądzie czy innych osobistych aspektach, mogą wpływać negatywnie nie tylko na samych zawodników, ale także na młodych fanów i fanek, którzy mogą być podatni na taki rodzaj wpływu.

Dlatego ważne jest, abyśmy jako społeczność sportowa skupili się na wspieraniu i podziwianiu osiągnięć sportowców oraz docenianiu ich wysiłku i poświęcenia, które wkładają w treningi i zawody. To właśnie te cechy definiują prawdziwych bohaterów sportowych.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *