Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024: Iga Świątek Rozpoczyna Walkę o Złoto w Singlu od Zwycięstwa w Dwóch Setach

By | July 31, 2024

Iga Świątek wróciła do gry na kortach Roland Garros na początku olimpijskiego turnieju tenisowego w Paryżu 2024, kontynuując swoją świetną formę z wiosny po zdobyciu czwartego tytułu mistrzowskiego na French Open. “Królowa Mączki” rozpoczęła swoją misję zdobycia olimpijskiego złota od zwycięstwa w dwóch setach nad Rumunką Iriną-Camelią Begu.

Polska Iga Świątek bezpiecznie awansowała do drugiej rundy singla kobiet, wygrywając w dwóch setach (6-2, 7-5) z Iriną-Camelią Begu, 136. zawodniczką rankingu światowego. Liderka rankingu światowego gładko przeszła przez pierwszy set przeciwko Rumunce, ale straciła serwis w połowie drugiego seta. Świątek przełamała serwis rywalki pod koniec seta, aby w decydującej grze meczu pokonać Begu na jej własnym podaniu i zapewnić sobie awans do następnej rundy.

To zwycięstwo jest 22. z rzędu Polki na słynnych kortach Roland Garros, kontynuując serię po triumfie na French Open w czerwcu.

Świątek doskonale rozpoczęła pierwszy set, wygrywając pierwszą grę, a następnie przełamując serwis Begu w drugiej grze. Rumunka odpowiedziała w trzeciej grze, przełamując serwis Świątek, wyrównując stan seta na 2-2 po czterech grach.

To niepowodzenie stało się iskrą dla Polki, która przełamała Begu jeszcze dwa razy w secie, wygrywając cztery gry z rzędu i kończąc pierwszego seta wynikiem 6-2.