Światowa „jedynka” Iga Świątek została wyeliminowana z Wimbledonu w trzeciej rundzie po porażce z Julią Putincewą z Kazachstanu.

By | August 8, 2024

Świątek przystępowała do meczu po serii 21 zwycięstw z rzędu, ale przegrała 6-3, 1-6, 2-6 z nierozstawioną Kazaszką, co było wielką sensacją na korcie numer jeden.

Polka wygrała pierwszego seta, ale potem zdobyła tylko trzy gemy w dwóch ostatnich, co sprawiło, że wieczór na SW19 był dla niej koszmarny.

Putincewa, która wcześniej wyeliminowała mistrzynię Wimbledonu z 2018 roku, Angelique Kerber, w pierwszej rundzie, zmierzy się teraz z 13. rozstawioną Jeleną Ostapenko z Łotwy w czwartej rundzie w poniedziałek.

„To naprawdę świetne uczucie” – powiedziała Putincewa w pomeczowym wywiadzie na korcie. „Starałam się jak najbardziej urozmaicić wam moje zagrania”.

Tymczasem ubiegłoroczna finalistka Ons Jabeur przegrała na korcie centralnym w trzech setach z Eliną Switoliną z Ukrainy, 6-1, 7-6. Switolina zmierzy się teraz z Wang Xinyu, która wcześniej pokonała Brytyjkę Harriet Dart w trzech setach na korcie numer 2.

Elena Rybakina, mistrzyni Wimbledonu z 2022 roku, jest obecnie faworytką do zdobycia drugiego tytułu na SW19, a Coco Gauff i Emma Raducanu mogą stanowić największe przeszkody.

Cameron Norrie przegrał w trzech setach, 4-6, 4-6, 6-7 z czwartym rozstawionym Alexandrem Zverevem wcześniej w sobotnie popołudnie, kończąc brytyjską obecność w singlu mężczyzn.