“Świątek z łatwością awansuje do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.”

By | July 31, 2024

Iga Świątek kontynuuje swoją dominację na kortach Roland-Garros, awansując do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Świątek pewnie awansowała do ćwierćfinału Igrzysk Olimpijskich, pokonując Wang Xiyu w dwóch setach.

Polka, która zdobyła cztery tytuły wielkoszlemowe na kortach ziemnych Roland-Garros, kontynuowała swoją dominację we wtorek, zwyciężając 6-3, 6-4.

Wang rozpoczęła mecz pewnie, zmuszając liderkę światowego rankingu do biegania po korcie, ale Świątek szybko złapała rytm, zdobywając decydujący punkt przełamania w szóstym gemie i pewnie wygrywając pierwszego seta.

Liderka rankingu zdołała zdobyć przełamanie już w pierwszym gemie drugiego seta, ale przewaga okazała się trudna do utrzymania, gdy Wang natychmiast odłamała i wygrała kolejne dwa gemy.

Świątek jednak ponownie przełamała na prowadzenie 3-2 i utrzymała swoje podanie w kolejnym gemie, ale Wang nadal wywierała presję, wygrywając kolejne dwa gemy i wyrównując stan seta.

Polka ponownie przełamała w dziewiątym gemie i utrzymała przewagę, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału w stolicy Francji.