Sensacja w USA! Plan Aryny Sabalenki nie wypalił

By | August 4, 2024

Aryna Sabalenka odpadła z turnieju WTA 500 w Waszyngtonie! Nieobecna na igrzyskach olimpijskich białoruska tenisistka miała plan, by znacząco zmniejszyć stratę do Igi Świątek w rankingu WTA, gdy ta walczyła o medal IO. Udało się tylko w niewielkim stopniu. 26-latka nie zgarnie 500 punktów i nie zagra nawet w finale. W pojedynku Marie Bouzkovą przegrała 4:6, 6:3, 3:6 i została przełamana już w pierwszym gemie. Szansę na zbliżenie się do Polki będzie miała już lada moment.
W rankingu WTA od miesięcy niezmiennie liderką pozostaje raszynianka, a obecnie za jej plecami znajduje się Coco Gauff. Sabalenka spadła na trzecie miejsce, a by wrócić na nie możliwie szybko, wystartowała w turnieju w Waszyngtonie, gdy najgroźniejsze rywalki rywalizowały w Paryżu w IO (za tę rywalizację nie były przyznawane punkty).

Aryna Sabalenka nie zagra w finale. Bolesna porażka
Za Oceanem Białorusinka wygrała wcześniej dwa spotkania: z Kamilla Rachimową i Wiktorią Azarenką. W półfinale imprezy rangi WTA 500 grała z 43. rakietą świata i wydawało się, że bez problemów awansuje do finału. Było jednak inaczej.
Zaczęło się od przełamania w Waszyngtonie, a potem było tylko gorzej. Szybko zrobiło się aż 0:4 i Bouzkova była o krok od zgarnięcia seta. Przy wyniku 2:5 Sabalenka miała jeszcze ochotę na zwrot, ale jedno przełamanie powrotne nie pomogło — przegrała seta 4:6.

Impuls, jaki wysłała pod koniec partii, zaprocentował w drugim secie, który udało jej się wygrać po jednym wykorzystanym break poincie. Z rytmu wybiła ją jednak przerwa spowodowana deszczem przy jej prowadzeniu 2:1 w decydującej części pojedynku.

Po powrocie na kort gra wyglądała już inaczej. Bouzkova wykorzystała jeszcze jeden moment nierównej dyspozycji Białorusinki i ruszyła do boju. W sumie w secie oglądaliśmy aż pięć przełamań, w tym trzy w wykonaniu Czeszki, która wykorzystała pierwszą piłkę meczową i zagra w finale turnieju w Stanach Zjednoczonych.