Magdalena Fręch eliminuje finalistkę US Open. Mecz zakończony po 54 minutach

By | August 13, 2024

Trwa jeszcze turniej WTA 1000 w Toronto, ale rozpoczęły się już eliminacje do kolejnego tysięcznika, tym razem rozgrywanego w Cincinnati. W kwalifikacjach do zmagań w stanie Ohio bierze udział Magdalena Fręch. Polka została rozstawiona z “1” i na otwarcie zmierzyła się z Hailey Baptiste, finalistką juniorskiego US Open 2018 w deblu. Po 54 minutach gry sędzia spotkania orzekł wygraną zawodniczki z Łodzi. Przy stanie 6:2, 2:1 z perspektywy 26-latki rywalka poddała spotkanie.

Trwa jeszcze prestiżowy turniej WTA 1000 w Toronto, który przyciągnął uwagę miłośników tenisa na całym świecie, jednak już rozpoczęły się eliminacje do kolejnego turnieju z tej samej serii. Tym razem zawodniczki rywalizują w Cincinnati, w stanie Ohio, gdzie stawka jest równie wysoka. Polską tenisową nadzieją w tych kwalifikacjach jest Magdalena Fręch, która wystąpiła jako rozstawiona z numerem 1.

Magdalena Fręch, znana ze swojego solidnego przygotowania i konsekwencji na korcie, miała okazję zmierzyć się w pierwszej rundzie eliminacji z Hailey Baptiste, zawodniczką dobrze znaną fanom tenisa. Amerykanka Baptiste, która była finalistką juniorskiego US Open w 2018 roku w deblu, to rywalka o dużym potencjale. Mimo młodego wieku Baptiste, jej osiągnięcia i styl gry budziły respekt wśród przeciwniczek.

Mecz zapowiadał się na zaciętą rywalizację, jednak Polka od początku narzuciła swoje warunki. Zawodniczka z Łodzi, grająca pewnie i dynamicznie, szybko objęła prowadzenie. Pierwszy set zakończył się wynikiem 6:2 dla Fręch, co świadczyło o jej dominacji na korcie. Polka nie tylko kontrolowała przebieg gry, ale też prezentowała świetną dyspozycję fizyczną, co z pewnością wpłynęło na postawę jej rywalki.

Druga partia również rozpoczęła się od przewagi Magdaleny Fręch. Widać było, że Polka ma wyraźny plan na grę i konsekwentnie go realizuje. Przy stanie 2:1 dla 26-letniej Fręch, Hailey Baptiste zaczęła odczuwać narastający dyskomfort. Po kilku minutach konsultacji z trenerem oraz medykami, zawodniczka podjęła decyzję o rezygnacji z dalszej gry. Powodem wycofania się Baptiste były problemy zdrowotne, które uniemożliwiły jej kontynuowanie walki o awans do turnieju głównego.

Wygrana w pierwszej rundzie eliminacji to dobry prognostyk przed kolejnymi spotkaniami. Magdalena Fręch, jako najwyżej rozstawiona w kwalifikacjach, ma teraz realne szanse na awans do turnieju głównego, gdzie spotka się z najlepszymi tenisistkami świata. Sukcesy w takich turniejach jak Cincinnati mogą otworzyć jej drzwi do jeszcze większych wyzwań i prestiżowych osiągnięć.

Fręch ma za sobą udany sezon, a jej forma w Cincinnati może być kluczowa w dalszej części roku, zwłaszcza przed zbliżającym się US Open. Polscy kibice z pewnością będą trzymać kciuki za jej dalsze sukcesy, licząc na kolejne zwycięstwa w turniejach rangi WTA 1000.