Iga Świątek i Jessica Pegula walczą o półfinały Cincinnati Open.

By | August 18, 2024

CNN — Iga Świątek i Jessica Pegula wystąpią w półfinałach Cincinnati Open w niedzielę, po zaciętych pojedynkach ćwierćfinałowych.

W starciu z 17-letnią wschodzącą gwiazdą Mirrą Andriewą, Świątek odwróciła stratę seta, aby ostatecznie wygrać 4-6 6-3 7-5 i zapewnić sobie miejsce w półfinale przeciwko długoletniej rywalce Arynie Sabalence.

Tymczasem Amerykanka Pegula pokonała Leylah Fernandez w epickim meczu 7-5 6-7 (7-1) 7-6 (7-3), co ustawia ją w półfinale przeciwko Hiszpance Pauli Badosie.

Chociaż Pegula i Badosa zmierzyły się ze sobą tylko dwa razy, Świątek i Sabalenka są dobrze znane jako przeciwniczki, nieustannie walcząc o tytuły wielkoszlemowe i WTA 1000.

Zacięte zwycięstwa ćwierćfinałowe
Andriewa zaprezentowała znakomity pierwszy set w swoim meczu, przełamując Świątek na początku i uniemożliwiając Polce wykorzystanie jakichkolwiek szans na przełamanie, wykonując uderzenia takie jak potężny forhend wzdłuż linii, aby je obronić.

As serwisowy Andriewej zakończył pierwszy set, ale Świątek pokazała opanowanie, które uczyniło ją dominującą zawodniczką na szlaku, natychmiast przełamując młodą Rosjankę w jej pierwszym serwisie drugiego seta.

Mistrzyni olimpijska nie stanęła przed żadnym kolejnym punktem przełamania aż do ostatniego gema meczu, kiedy Andriewa miała okazję doprowadzić do decydującego tiebreaka, ale jej backhand był za długi i Świątek wygrała mecz krótko potem.

„To był trudny mecz, trzeci set był naprawdę zacięty,” powiedziała Świątek dziennikarzom po meczu. „Pierwszy set też był napięty, straciłam serwis na początku i nie mogłam przełamać, więc to było naprawdę intensywne.”

Sabalenka miała bardziej komfortowe zwycięstwo w ćwierćfinale, pokonując Liudmiłę Samsonową 6-3 6-2.

Z drugiej strony drabinki Pegula walczyła przez ponad trzy godziny, aby pokonać Fernandez, przy czym dwa ostatnie sety zostały rozstrzygnięte w tiebreakach, głównie z powodu trudności obu zawodniczek w utrzymaniu serwisu.