Edukacja Igi Świątek, historia sukcesów sportowych

By | April 8, 2024

Iga Świątek, Polka, w wieku 19 lat jako uczennica wygrała French Open 2020. Swoją karierę tenisową połączyła z ukończeniem szkoły średniej, gdzie jej ulubionym przedmiotem była matematyka.

Świątek, urodzony 31 maja 2001 roku w Warszawie, w rodzinie osobistości sportu, przeszedł do historii French Open, będąc nie tylko najmłodszym zwycięzcą turnieju, ale także pierwszą osobą z Polski, która podniosła upragnione trofeum.

Przeszła do historii dla siebie i swojego kraju, pokonując Sofię Kenin, mistrzynię Australian Open, która zwyciężyła w Melbourne w styczniu 2020 r., przed pandemią, 6:4, 6:1, a w finale dołączyła do Chrisa Everta, Evona Goulagonga i Aranty Sanchez Vicario, Steffi Graff i Monica Seles, które wygrały Roland Garros przed ukończeniem 20. roku życia.

Polski system edukacji dostosowuje sport i edukację do biegu pari-pasu, dlatego Świątek łatwo było osiągnąć taki wyczyn w swojej karierze sportowej.

Jej zainteresowanie tenisem nie ucierpiało z powodu pracy akademickiej w szkole średniej; w przeciwieństwie do Nigeryjczyka Ainy James, który kilka lat temu musiał zrezygnować z udziału w światowych rozgrywkach uniwersyteckich ze względu na pracę naukową.

Rząd polski w 1947 r. zlikwidował przedwojenną szkołę trzystopniową, gdy Ministerstwo Oświaty nakazało wprowadzenie jednolitego programu nauczania.

Zasadniczy cel edukacji szkolnej i sportu w stosunku do lat międzywojennych w Polsce nie uległ zmianie. W celach edukacyjnych kładziono oczywiście nacisk na motorykę, sprawność fizyczną, odporność, budowę i postawę ciała.

Dla celów edukacyjnych podkreślano potrzebę kształtowania cech charakterystycznych, postaw społecznych i moralnych oraz nawyku aktywności fizycznej, a dla celów poznawczych chodziło o poznanie przez ucznia ciała i jego rozwoju oraz zrozumienie znaczenia aktywności fizycznej. edukacja i sport.

Nie ma wątpliwości, że Igi Świątek w Nigerii jest wielu. Jednakże wyzwaniem jest tutaj wola polityczna uruchomienia struktur, polityk, planów i systemów, które napędzają odkrywanie, pielęgnowanie i zachęcanie do lawiny umiejętności w tym kraju.

Wiadomo, że Świątek nie został mistrzem świata z dnia na dzień. Wymagało to opieki, zachęty i posiadania systemu, dzięki któremu mogłaby uczestniczyć w zajęciach sportowych, nie tracąc przy tym zajęć akademickich.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *