Collins krytykuje “nieszczeryą” Świątek po gorzkim starciu na Igrzyskach Olimpijskich

By | August 8, 2024

Iga Świątek została oskarżona o „nieszczerość” przez Danielle Collins po burzliwym meczu olimpijskim w środę, w którym Polka miała problemy z oddychaniem po tym, jak została uderzona potężnym bekhendem przez silną Amerykankę.

W napiętym ćwierćfinale Collins poddała mecz przy stanie 1-4 w ostatnim secie, po tym jak opuściła kort na przerwę medyczną.

Kiedy obie zawodniczki podały sobie ręce przy siatce, 30-letnia Collins wymieniła ostre słowa z zdezorientowaną Świątek.

„Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera w kwestii mojej kontuzji. Nie miałam najlepszego doświadczenia i nie czuję, że ktoś powinien być nieszczery,” powiedziała Collins, nie rozwijając dokładnie przyczyny swojego gniewu.

„Mogą być tacy, jacy są, a ja mogę to zaakceptować i nie potrzebuję fałszu.”

Świątek powiedziała, że jest zdezorientowana krytyką Collins.

„Wolałabym nie zagłębiać się w to, ponieważ to jest jej ostatni rok na tourze,” powiedziała najwyżej rozstawiona zawodniczka.

„Nie miałam okazji tak naprawdę powiedzieć jej, że miała wspaniałą podróż i naprawdę dobrze grała. Dlatego chcę dać jej cały możliwy szacunek.”

W pierwszym gemie trzeciego seta miała już miejsce niepokojąca sytuacja, gdy potężny bekhend Collins uderzył w ciało Świątek, gdy ta podchodziła do siatki.

Świątek starała się uniknąć uderzenia, ale i tak otrzymała bolesny cios w klatkę piersiową. Kucnęła na ziemi, łapiąc oddech, zanim kontynuowała grę.

Collins, zajmująca dziewiątą pozycję w rankingu, natychmiast przeszła na stronę Świątek, aby ją przeprosić.

„Nie mogłam oddychać przez jakiś czas,” wyjaśniła Świątek.

„Myślę, że z adrenaliną, jaką masz na korcie, nie odczuwasz takich rzeczy zbyt mocno. Dlatego mogłam szybko wrócić do gry.”

Ta wymiana została szybko zastąpiona niezadowoleniem Collins, gdy Świątek uniosła rakietę, przygotowując się do serwowania, twierdząc, że fani ją rozpraszają.

„Nie ma nikogo za mną… graj w tempie serwującego,” warknęła Collins na Polkę.

Czterokrotna mistrzyni French Open Świątek wygrała teraz 25 meczów z rzędu na Roland Garros i stała się pierwszą Polką, która dotarła do półfinału w jakimkolwiek olimpijskim turnieju tenisowym.

Zmierzy się z Chinką Zheng Qinwen o miejsce w finale o złoty medal.

Świątek pewnie wygrała pierwszego seta 6-1, zanim Collins wyrównała wynik w ćwierćfinale, wygrywając drugiego seta 6-2.

Wyzwanie Collins zakończyło się, gdy potrzebowała przerwy na leczenie kontuzji po trzech gemach ostatniego seta.

Dwa gemy później, z łzami w oczach, Amerykanka wycofała się z powodu kontuzji.

Collins powiedziała, że była fizycznie ograniczona, ponieważ musiała grać trzy godziny we wtorek, gdy temperatura wzrosła do ponad 35 stopni Celsjusza.

„Miałam udar cieplny. Prawie zemdlałam, gdy zeszłam z kortu, i leżałam na stole medycznym przez trzy godziny,” powiedziała.

„Nie mogłam otrzymać zimnej wody podczas całego meczu. Nie miałam izolowanych butelek. Przegrzałam się, miałam pełne konwulsje ciała i jakoś zagrałam w deblu.

„Warunki tutaj były brutalne. I cierpiałam z tego powodu zarówno wczoraj, jak i dzisiaj.”