Cincinnati Open: Aryna Sabalenka Pokonuje Igę Świątek i Awansuje do Finału

By | August 18, 2024

Aryna Sabalenka po raz pierwszy awansowała do finału Cincinnati Open, pokonując Igę Świątek, zdobywając imponujące zwycięstwo 6-3, 6-3 nad numerem 1 świata. (Więcej wiadomości tenisowych)

Sabalenka potrzebowała godziny i 48 minut, aby pokonać Świątek i zapewnić sobie miejsce w finale z jedną z dwóch rywalek – Jessicą Pegulą lub Paulą Badosą.

Białorusinka przystępowała do sobotniego starcia jako zawodniczka, która we wszystkich trzech poprzednich półfinałach w Cincinnati nie zdołała awansować do finału, odpadając w 2018, 2022 i 2023 roku.

Jednak w niedzielę zaprezentowała znakomitą formę, kończąc tę niemoc, korzystając z poniżej oczekiwań występu Świątek, która wygrała tylko sześć z 30 punktów na swoim drugim serwisie.

Sabalenka jasno zaznaczyła swoje intencje, przełamując serwis rywalki na 0-2 w drugim gemie meczu, a choć Świątek szybko odpowiedziała, kolejne przełamanie w szóstym gemie wystarczyło, by zdobyć pierwszy set.

Obie zawodniczki były testowane na własnym serwisie w drugim secie, przy czym Sabalenka obroniła cztery z pięciu break pointów, a sama wykorzystała trzy z 13, które stworzyła na serwisie Świątek.

Świątek obroniła niezwykłe 10 piłek meczowych, z ośmioma z nich przeciwko własnemu serwisowi, co zmusiło Sabalenkę do wywalczenia zwycięstwa w trudny sposób, ale piąte przełamanie meczu ostatecznie zapewniło jej awans do finału.