**Cincinnati Open 2024: Jannik Sinner Awansował do Finału; Nr 1 w Rankingu Kobiet Iga Świątek Przegrywa z Aryną Sabalenką**

By | August 19, 2024

Oto tłumaczenie na polski:

**Jannik Sinner, najwyżej notowany tenisista, pokonał Alexandera Zvereva w trzecim secie tie-breaka, aby awansować do finału turnieju w Cincinnati, podczas gdy nr 1 Iga Świątek przegrała w półfinale kobiet z nr 3 Aryną Sabalenką. (Więcej wiadomości tenisowych)**

Sabalenka zmierzy się z Amerykanką Jessicą Pegulą w finale w poniedziałek, podczas gdy Sinner zagra z Amerykaninem Francesem Tiafoe lub nr 15 Holgerem Rune.

Sinner w niedzielę zwyciężył po 3 godzinach i 7 minutach gry wynikiem 7-6(9) 5-7 7-6(4), wyrównując osiągnięcie Caspera Ruuda, osiągając piąty finał w tym sezonie. Sinner prowadzi na trasie z czterema tytułami w tym sezonie.

Pierwszy set trwał ponad godzinę, a mecz był również wstrzymany na 30 minut z powodu deszczu.

Zverev, nr 4 w rankingu, wygrał cztery ostatnie spotkania z Sinnerem. Sinner zakończył mecz z przewagą 124-121 w całkowitej liczbie punktów.

„Myślę, że obaj podnieśliśmy poziom gry, gdy to było najważniejsze” – powiedział Sinner.

„Tie-break może pójść w obie strony. Po prostu starałem się pozostać skoncentrowany mentalnie. Oczywiście cieszę się, że jestem w finale.”

Sinner, który zmagał się z kontuzją prawego biodra, został zauważony chwytający się za ten obszar na początku meczu, ale powiedział, że fizycznie wszystko jest w porządku.

Sabalenka awansowała do finału w Cincinnati po raz pierwszy, pokonując Świątek 6-3 6-3, kończąc 15-meczową serię zwycięstw pięciokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej i mszcząc się za porażki w finałach w Madrycie i Rzymie.

„Jestem naprawdę szczęśliwa z wygranej, zwłaszcza przeciwko Igie, która zawsze jest trudnym rywalem” – powiedziała Sabalenka.

„Zdobyć wygraną w dwóch setach to dla mnie osiągnięcie.”