Była lepsza od Świątek na igrzyskach, a tu sensacyjna porażka. Pogromczyni Osaki górą

By | August 14, 2024

Rozpoczęła się już rywalizacja w głównej drabince turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Już pierwszego dnia doszło do sensacji, a sprawiła ją Ashlyn Krueger. Amerykanka grała w eliminacjach, pokonała w nich m.in. Naomi Osakę. We wtorek zmierzyła się z Donną Vekić – zawodniczką, która stanęła na olimpijskim podium z Igą Świątek, o stopień wyżej od Polki. Powrót do zmagań w kobiecym cyklu nie okazał się jednak udany dla Chorwatki. Przegrała 7:5, 6:7(4), 2:6.

Rywalizacja w turnieju WTA 1000 w Cincinnati to jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu tenisowym, gromadzące najlepsze zawodniczki z całego świata. Turniej ten, znany również jako Western & Southern Open, co roku przyciąga uwagę kibiców oraz mediów, a jego wyniki mają duży wpływ na pozycje rankingowe oraz przygotowania do ostatniego wielkoszlemowego turnieju sezonu – US Open. Właśnie w Cincinnati często widzimy pierwsze poważne sprawdziany formy zawodniczek po długim sezonie na kortach ziemnych i trawiastych, które poprzedzają amerykańskie lato na kortach twardych.

Pierwszy dzień rywalizacji w głównej drabince tegorocznego turnieju przyniósł już sporo emocji oraz niespodzianek, a jedną z największych sensacji była wygrana Ashlyn Krueger nad Donną Vekić. Krueger, młoda Amerykanka, dla której Cincinnati jest jednym z najważniejszych przystanków w drodze do większej kariery, przeszła przez eliminacje jak burza. W eliminacjach pokonała między innymi Naomi Osakę, czterokrotną mistrzynię wielkoszlemową, co już samo w sobie jest ogromnym osiągnięciem. Naomi Osaka, wracająca do rywalizacji po przerwie, była jedną z faworytek do wygrania tego spotkania, ale młoda Krueger zaskoczyła wszystkich swoim świetnym przygotowaniem i nieustępliwością na korcie.

Pojedynek z Donną Vekić był dla Krueger nie lada wyzwaniem. Chorwatka, która stanęła na podium olimpijskim obok Igi Świątek, jest doświadczoną zawodniczką z wieloma sukcesami na swoim koncie. Vekić, znana ze swojego silnego serwisu i umiejętności gry w trudnych warunkach, miała być dużym testem dla młodej Amerykanki. Mimo to, Krueger pokazała, że nie boi się wyzwań i że jest gotowa na starcia z najlepszymi.

Pierwszy set meczu był niezwykle zacięty, a obie zawodniczki prezentowały wysokiej jakości tenis. Krueger udało się wygrać tę część meczu 7:5, co było dużą niespodzianką. Vekić, mimo że miała momenty przewagi, nie zdołała utrzymać swojej gry na wysokim poziomie przez cały set, co skrzętnie wykorzystała jej rywalka. Drugi set był jeszcze bardziej emocjonujący, zakończył się tie-breakiem, w którym tym razem lepsza okazała się Chorwatka, wygrywając 7:6 (7-4). Vekić zdołała wyrównać stan meczu, pokazując, że jest w stanie wrócić do gry po trudnych momentach. Jednak trzeci set to była już pełna dominacja Ashlyn Krueger. Młoda Amerykanka wygrała go pewnie 6:2, kończąc tym samym spotkanie i eliminując doświadczoną Vekić z turnieju.

Ta wygrana jest ogromnym sukcesem dla Krueger, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę z profesjonalnym tenisem na najwyższym poziomie. Pokonanie takich zawodniczek jak Osaka i Vekić daje jej nie tylko cenne punkty rankingowe, ale także dużo pewności siebie na przyszłość. Młoda Amerykanka udowodniła, że jest zawodniczką z potencjałem na wielkie osiągnięcia i że warto ją obserwować w nadchodzących latach.

Dla Donny Vekić, porażka ta jest z pewnością rozczarowaniem, zwłaszcza po udanym występie na igrzyskach olimpijskich. Chorwatka z pewnością liczyła na lepszy start w Cincinnati, ale tenis to sport, w którym nic nie jest pewne. Mimo wszystko, Vekić jest doświadczoną zawodniczką, która potrafi radzić sobie z trudnymi momentami i z pewnością będzie chciała jak najszybciej wrócić na zwycięską ścieżkę.

Turniej WTA 1000 w Cincinnati dopiero się rozpoczyna, a już przyniósł tyle emocji. Kibice mogą spodziewać się jeszcze wielu zaciętych pojedynków, a także kolejnych niespodzianek, które zawsze są nieodłącznym elementem sportu. Dla zawodniczek takich jak Ashlyn Krueger, to doskonała okazja, aby pokazać się światu i udowodnić, że należą do grona najlepszych tenisistek na świecie. Z kolei dla bardziej doświadczonych zawodniczek, jak Donna Vekić, to czas na refleksję i przygotowania do kolejnych wyzwań, które czekają na nie w nadchodzących tygodniach.

Rywalizacja na korcie w Cincinnati to prawdziwy sprawdzian formy przed US Open, a turniej ten już teraz zapowiada się jako jedno z najbardziej emocjonujących wydarzeń w tegorocznym kalendarzu WTA.