Collins krytykuje „nieszczerość” Świątek po gorzkim starciu na igrzyskach olimpijskich

By | August 4, 2024

Iga Świątek została oskarżona o “nieszczerość” przez Danielle Collins po burzliwym starciu na igrzyskach olimpijskich w środę, podczas którego Polka miała problemy z oddychaniem po tym, jak została trafiona potężnym bekhendem przez silną Amerykankę.

W napiętym ćwierćfinale, Collins zrezygnowała przy stanie 1-4 w ostatnim secie po opuszczeniu kortu na przerwę medyczną.

Gdy para wymieniła uściski dłoni przy siatce, 30-letnia Collins wymieniła gorzkie słowa z zdezorientowaną Świątek.

“Powiedziałam Idze, że nie musi być nieszczera w kwestii mojej kontuzji. Nie miałam najlepszych doświadczeń i naprawdę nie czuję, że ktokolwiek musi być nieszczery,” powiedziała Collins, nie rozwijając dokładnie przyczyny swojego gniewu.

“Mogą być tacy, jacy są, i mogę to zaakceptować, i nie potrzebuję fałszu.”

Świątek powiedziała, że była zaskoczona krytyką Collins.

“Wolałabym się nie zagłębiać w to, ponieważ to jej ostatni rok na tourze,” powiedziała najwyżej rozstawiona.

“Nie miałam szansy powiedzieć jej, że miała świetną podróż i naprawdę dobrze grała. Więc chcę dać jej cały możliwy szacunek.”

Już w pierwszym gemie trzeciego seta doszło do niepokojącego momentu, gdy potężna Collins posłała mocny bekhend w ciało Świątek, gdy ta zbliżała się do siatki.

Świątek próbowała uniknąć uderzenia, ale nadal dostała bolesny cios w klatkę piersiową. Kucnęła na ziemi, łapiąc oddech, po czym kontynuowała grę.

Collins, zajmująca dziewiąte miejsce w rankingu, natychmiast podeszła do siatki, aby przeprosić Świątek.

“Nie mogłam oddychać przez jakiś czas,” wyjaśniła Świątek.

“Przypuszczam, że z adrenaliną, którą masz na korcie, nie czujesz takich rzeczy zbyt mocno. Więc mogłam szybko wrócić do gry.”

Po tej wymianie Collins wyraziła swoje niezadowolenie, że Świątek podniosła rakietę podczas przygotowywania się do serwisu, twierdząc, że kibice ją rozpraszali.

“Nie ma nikogo za mną… graj w tempie serwującego,” krzyknęła do Polki Collins.

Czterokrotna mistrzyni French Open, Świątek, wygrała teraz 25 meczów z rzędu na Roland Garros i jest pierwszą Polką, która awansowała do półfinału w jakimkolwiek olimpijskim turnieju tenisowym.

Zmierzy się z Chinką Zheng Qinwen o miejsce w finale o złoty medal.

Świątek wygrała pierwszego seta 6-1, zanim Collins wyrównała w ćwierćfinale, wygrywając drugi set 6-2.

Wyzwanie Collins upadło, gdy po trzech gemach ostatniego seta potrzebowała przerwy medycznej poza kortem.

Dwa gemy później, ze łzami w oczach, Amerykanka zrezygnowała z gry z powodu kontuzji.

Collins powiedziała, że była fizycznie ograniczona przez konieczność gry przez trzy godziny we wtorek, gdy temperatury wzrosły do połowy 30 stopni Celsjusza.

“Miałam udar cieplny. Prawie zemdlałam, gdy zeszłam z kortu, i leżałam na stole medycznym przez trzy godziny,” powiedziała.

“Nie mogłam otrzymać chłodnej wody podczas całego meczu. Nie miałam izolowanych butelek. Przegrzałam się, miałam pełne skurcze ciała i jakoś zagrałam w deblu.

“Warunki tutaj były brutalne. I odczułam tego konsekwencje zeszłej nocy i dzisiaj.”