Novak Djoković – Carlos Alcaraz [RELACJA NA ŻYWO]

By | August 4, 2024

Czas na tenisowy finał igrzysk olimpijskich! Novak Djoković – Carlos Alcaraz to spotkanie o złoty medal w grze pojedynczej mężczyzn. Serb ma szansę na pierwszy olimpijski tytuł w karierze, podobnie jak Hiszpan, który w wieku 21 lat bardzo szybko chce zgarnąć jedno z najważniejszych osiągnięć w tenisie. Pewne jest jedno, emocji na korcie Philippe’a-Chatriera nie zabraknie. Początek meczu ok. godz. 13.30.

Był moment w olimpijskim turnieju, w którym serbscy kibice zadrżeli. Ostatecznie ich gwiazdor nie przegrał ani jednego seta, ale w ćwierćfinale ze Stefanosem Tsitsipasem nagle na jego twarzy pojawił się grymas bólu i zaczął utykać. Wyszedł jednak z tarapatów i najtrudniejszym do tej pory pojedynku wygrał 6:3, 7:6(3), choć obrazki na korcie Phillipe’a Chatriera przypominały tegoroczny Roland Garros, kiedy musiał wycofać się z powodu kontuzji. W półfinale ograł Lorenzo Musettiego i trafił do finału.
A Carlos Alcaraz także nie zamierzał dawać rywalom prezentów. W meczu o złoto zameldował się bez straty seta. W Paryżu porażki doznał tylko w meczu gry podwójnej. Tam marzył o medalu ze swoim idolem Rafaelem Nadalem, ale tak ostatecznie się nie stało. Dzięki temu, że skupił się na indywidualnej rywalizacji, ma szanse na historyczny tytuł mistrza olimpijskiego. Pytanie, czy zdoła ograć legendę tenisa, Novaka Djokovicia.